0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Nadwozie do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Nadwozie w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Nadwozie" od markowych producentów

  • JOHNS

Nadwozie - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Karoseria samochodu dotyczy wszystkich metalowych i plastikowych części, które składają się na zewnętrzny wygląd pojazdu. Składa się z ruchomych i stałych części.

Konstrukcja karoserii

Karoseria składa się z czterech części. Szkielet jest dużym blokiem zespawanych płyt. Jest to rdzeń pojazdu, na którym wszystkie inne części są układane za pomocą nitowania, klamerek i śrub. Wymienialne części karoserii zainstalowane na szkielecie należą do drugiej grupy części. Są to przednie błotniki i zderzaki. W razie uszkodzenia ze względu na rdzę lub wypadek mogą być łatwo usunięte i wymienione na nowe. Nie mają wspierającej funkcji, służą jedynie aerodynamice i dizajnowi auta. Trzecia grupa części karoserii to ruchome części. Ruchome części to drzwi, maska i zastawa śluzy, korek zbiornika i możliwie dach lub konwertowana góra. Jeśli te części zostaną uszkodzone łatwo jest je wymienić. Poza maską i korkiem zbiornika, części ruchome karoserii jednakże mają wiele elektronicznych i zorientowanych wewnątrz części elewacji. Jeśli te części są wymieniane, zazwyczaj wymagają drogiego rozmontowania wielu elementów karoserii. Czwartą grupą części karoserii są dodatki, takie jak odlewy, emblematy, listwy na ruchomych elementach i inne tego typu. Ich wymiana jest także całkiem łatwa i kiedy wszystkie te dodatki są w idealnym stanie mogą znacząco udoskonalić auto.

Zużycie części karoserii

Karoseria pojazdu głównie składa się z płyt stalowych. Jej głównym wrogiem jest rdza. Oryginalne środki protekcyjne, takie jak ochrona pod karoserią, uszczelnianie wnęk, ocynkowanie płyt opóźniają zużycie. Mimo to, czas wykazał, że nawet ocynkowane pojazdy mogą ulegać korozji bardzo szybko w pewnych niefortunnych przypadkach.
Żeby zapobiegać progresywnemu rdzewieniu pojazdu, każda mała plama rdzy powinna być eliminowana natychmiastowo. Samochodu mają specyficzne wrażliwe obszary, na których można oczekiwać powstania rdzy. Na szkielecie, tylne łuki koła są często podatne na rdzę. Cząsteczki, które skaczą na kołach podczas jazdy stopniowo niszczą lakier ochronny na dolnym brzegu łuku, po czym wilgoć i rdza stopniowo zaczynają penetrować ten obszar. Jeśli jest to wykryte wystarczające wcześnie, korozja może zostać zatrzymana przez oszlifowane kraty i ponowne uszczelnienie łuku. Innym słabym punktem wielu aut jest podwozie. Listwy progowe są powszechnie podatne na rdzę. Powody są częściowo takie same, jak przy łukach kół. Brak środków ostrożności przy pracy nad samochodem może także powodować: Listwy progowe są pustką, w której woda może się gromadzić, co może łatwo prowadzić do penetracji. Woda potem ma czas, żeby katalitycznie zwiększyć formację rdzy. Jeśli znajdziesz rdzę na listwach, zazwyczaj pomaga jedynie odcięcie zardzewiałej części i przyspawanie stalowej płyty w tym miejscu. Silna rdza jest powodem odrzucenia samochodów przy przeglądzie.
Drzwi i przednie skrzydła są także podatne na rdzę. W tym wypadki, zazwyczaj wymienia się całą część raczej niż podejmuje próbę naprawy. Potem, ważnym jest żeby pomalować wymienioną część w kolorze karoserii, jako że inny kolor zredukuje wartość pojazdu.
Zderzaki są wykonane dzisiaj głównie z plastiku. Żeby je wymienić zazwyczaj musisz rozluźnić pewne śruby i zainstalować nową część. W wypadku masowo produkowanych aut, zakup nowych zderzaków jest zazwyczaj całkiem niedrogi. Dla wysokiej jakości sportowych coupe może być to jednak drogie. Z tego względu, posiadamy zestawy naprawcze dla plastikowych zderzaków, które naprawiają lub częściowo niwelują pęknięcia.
Na autoczesciexpert.pl znajdziesz liczne narzędzia, które pomogą ci utrzymać i udoskonalić karoserię twojego pojazdu. Ta selekcja zawiera środki czystości dla lakierów i farb, specjalne szampony dla samochodów i specjalne czynniki dla części aluminiowych. Drzwi, błotniki i zderzaki muszą być otrzymane z rynku części zamiennych. W katalogu online często znajdziesz bardzo pasujące alternatywy dla drogich oryginalnych części zamiennych. To oznacza, że możesz naprawić uszkodzenia w samochodzie w niskiej cenie.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: