0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Zawieszenie Osi/przekładnia do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Zawieszenie Osi/przekładnia w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Zawieszenie Osi/przekładnia" od markowych producentów

  • SKF

Zawieszenie Osi/przekładnia - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Układ napędowy/sprzęgło służy przesyłaniu siły z silnika przez bieg na ulicy. Jeśli te części są w dobrym stanie, prowadzenie pojazdu jest bardzo przyjemne. Wady układu napędowego mogą jednak grozić życiu.

Sprzęgło: Ukryte faktory

Sprzęgło jest głęboko ukrytą częścią pojazdu. Zawiera wiele elementów, ale są one zawsze wymieniane jako całość. Wymiana sprzęgła jest bardzo kosztowna i trwa długo. Wymaga świetnej ekspertyzy i dlatego poleca się nie naprawiać sprzęgła samemu. Uszkodzone lub zużyte sprzęgło jest zauważalne poprzez złą sterowność. Silnik nie przyspiesza właściwie i pojazd jedzie nawet bardziej szczędząc. Jeśli sprzęgło jest całkowicie zużyte samochód jest niemal niezdolny do jazdy.

Układ napędowy: Od skrzyni biegów do kół

Układ napędowy jest połączeniem między skrzynią biegów a kołem. Zawiera dwa wały napędowe i mechanizm kierowniczy kół. Układ napędowy łączy wiele części i wszystkie wykazują wadę poprzez zdegradowane zachowanie samochodu. Drgające koła, ściąganie pojazdu na jedną stronę, silny klekot kół lub głośne grzechotanie podczas jazdy są typowymi oznakami uszkodzoneego układu napędowego.

Rozpoznawanie uszkodzeń układu napędowego i sprzęgła

Jeśli nie ma pewności, czy sprzęgło jest wadliwe czy nie, można to przetestować: Najpierw, sprawdź w instrukcji, czy pojazd jest wyposażony w funkcję testową sprzęgła. W większości przypadków musisz pociągnąć pedał sprzęgła, ale są też inne opcje diagnostyczne. Jeśli to jest niemożliwe, zmieniasz bieg na wyższy i uwalniasz szybko sprzęgło. Jeśli silnik „gra na zwłokę”, sprzęgło jest wciąż funkcjonujące. Ale jeśli silnik wciąż działa nawet jeśli samochód się nie rusza, nie możesz uniknąć wymiany sprzęgła. Układ napędowy jest idealnie testowana na podnośniku. Koła napędowa muszą wisieć wolno. Wtedy, po prostu kładziesz obie ręce na kole i mocno potrząsasz. Jeśli zdiagnozowałeś luz, oznacza to wadę. Przy okazji możesz także sprawdzić przeguby osi. Jeśli te są pełne tłuszczu lub mają widoczną dziurę, muszą być wymienione natychmiastowo. W przeciwnym razie łożysko kół ulegnie uszkodzeniu. Części układu napędowego/sprzęgła zużywają się nieuchronnie podczas zwykłej jazdy. Drifting albo jazda po dziurach lub wysokich krawężnikach może uszkodzić części układu napędowego bardzo szybko. Złe zarządzanie sprzęgłem lub przeładowywanie ciężką przyczepą są także bardzo szkodliwe dla tej części.

Co powinno się wymienić?

Jeśli naprawa jest przeprowadzana na układzie napędowym, zależy od poziomu uszkodzenia. Żeby przegub osi został wymieniony, trzeba rozmontować wahacze i złącza kulkowe. Jeśli te dotarły do pewnego wieku, warto rozważyć ich wymianę również. Wszystkie ruchome części mają gumowe rękawy lub elementy tłumiące wykonane z gumy, które zużywają się z czasem. Wszystkie te łatwe do dosięgnięcia części są dostępne tanio na autoczesciexpert.pl, więc możesz wiele zaoszczędzić na późniejszych pracach podczas jednej operacji naprawczej. Co jest ważne to, przykręcenie końcówki drążka kierowniczego do otworu gwintowanego dokładnie jak przykręcona była poprzednia część. W przeciwnym razie ryzykujesz złą stabilnością w linii prostej i przedwczesnym zużyciem opon. Żeby to zrobić, potrzebujesz albo policzyć ilość zakrętów przy odkręcaniu starej końcówki drążka kierowniczego lub je zaznaczyć. Jazda w linii prostej powinna być przetestowana po złożeniu. Jeśli samochód przesuwa się na jedną stronę po naprawie, tor musi być ustawiony. Ta usługa stała się znacznie tańsza dzisiaj w wyspecjalizowanych firmach. Sprzęgło jest zawsze wymieniane w zestawach. Wymiana sprzęgła jest bardzo kosztowna, ale możliwa. Co jest potrzebne, to dużo czasu, miejsca i dobre narzędzia. Sprzęgło jest ulokowane pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Przy zmianie sprzęgła użyteczne jest także zmienić olej przekładni.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: