00#
94-2920
katalog części samochodowych

Nasz asortyment części zapasowe

Wybierz samochód

Hamulce części zapasowe
Hamulce

Niewielki nacisk na pedał hamulca konkurencyjnie łączy korektor siły hamowania, ABS i pompę hamulcową. Siła jest wzmocniona przez cylinderek hamulcowy koła i potem jest przekazywana na klocki hamulcowe, kóre znajdują się na tarczach hamulcowych i ciągle podlegają szybkiemu zużyciu. Abrazja i ciepło sprawiają stałe zagrożenie dla układu.

Więcej
Filtr części zapasowe
Filtr

Filtry spełniają funkcje utrzymywania brudu i wody poza częściami silnika. Dzięki filtru kabinowemu wnętrze samochodu się staje czyste od kurzu i pyłku. Filtr oleju zmniejsza zużycie silnika, natomiast filtry hydrauliczne zapewniają ciśnienie w układzie hamulcowym i sprzęgle. Filtry paliwa i powietrza odpowiedziają za czyszczenie mieszanki paliwowo-powietrznej.

Więcej
Układ zapłonowy części zapasowe
Układ zapłonowy

Iskra zapłonowa, która uruchamia zapłon jest tworzona w cewce zapłonowej. Iskra przeskakuje między elektrodami w świecy zapłonowej. Przewody zapłonowe i rozdzielacze zapłonu znajdują się wewnątrz. Wszystkie części są wyposażone w rezystory, ponieważ przekazują wysokie napięcie. Poleca się unikać rozładowania elektrostatycznego.

Więcej
Układ sterowniczy części zapasowe
Układ sterowniczy

Układ kierowniczy wpływa na układ jezdny i koła. Części karoserii, które nie podlegają wibracjom podczas sterowania też są pod wpływem. Wspomaganie kierownicy i przekładnia kierownicza zapewniają sprawne działanie drążka kierowniczego. On jest zabezpieczony przez drążki kierownicze, stabilizatory, wahacze i inne elementy.

Więcej
Zawieszenie części zapasowe
Zawieszenie

Sprężyny działają przeciw propagacji drgań nie tylko w mocowaniu amortyzatora. Zawieszenie koła jest chronione wraz z amortyzatorami, drążkiem kierowniczym, wahaczami i przegubami kulowymi, podczas gdy kołysania nadwozia są tłumione. Dzięki temu można utrzymywać sterowanie pod kontrolą i ulepszyć ogólną trwałość układu kierowniczego.

Więcej
Układ czyszczenia szyb części zapasowe
Układ czyszczenia szyb

Wycieraczki składają się z linki wycieraczki, ramion wycieraczki i wielowarstwowej gumy wycieraczki. Guma jest szczególnie podatna na zużycie, ona musi być wymieniana corocznie razem z piórami. Dyszy spryskiwacza zwykle trwają w ciągu całego okresu eksploatacji samochodu.

Więcej
Nadwozie części zapasowe
Nadwozie

Karoseria to rama samochodu, która jest niezależna od układu jezdnego i układu napędowego. Elementy stabiluzujące są połączone z amortyzatorami,sprężynami zawieszenia, przegubami osiowymi i elementami mocowania jak linka układu kierowniczego. Więc rama się skręca i wibracje ledwie się rozprzestrzeniają.

Więcej
Układ paliwowy części zapasowe
Układ paliwowy

Diesel albo benzyna są bezpiecznie przechowywane w tylnej części samochodu, właśnie przy ściance bocznej zbiornika paliwa. Pompa paliwa też może się zanjdować tam w pojemniku oraz jest tam smarowana. Układ jest połączony z zaworem dolotowym przez bezpieczne przewody i węże, które przekazują powietrze do filtra paliwa, wszystko to zapobiega potencjalnemu zanieczyszczeniu.

Wyposażenie wnętrza części zapasowe
Wyposażenie wnętrza

Kompletne wykończenie wnętrza często jest oferowane w samochodach kompaktowych. Zawiera ono fotele tapicerowane, szyby elektryczne, regulowane lusterka zewnętrzne, dywaniki w bagażniku i w kabinie oraz wszytkie elementy sterujące ciepłem, oświetleniem i klimatyzacją. Wykonanie jest uzależnione przez klasy średnią albo wyższą.

Więcej
Klimatyzacja części zapasowe
Klimatyzacja

Przedział pasażerski oszczędnie jest ochładzany dzięki klimatyzacji, ponieważ energii potrzebuje tylko sprężarka. Podczas cyrkulacji powietrza chłodziwo przechodzi przez zawór rozprężny i wypełnia procesy wymiany ciepła (oraz osuszanie powietrza dla czyszczenie) bez użycia energii zewnętrznej.

Więcej
Ogrzewanie /układ chłodzenia części zapasowe
Ogrzewanie /układ chłodzenia

Ogrzewanie i chłodzenie wody działające przez wymienik ciepła potrzebują niezbyt dużo enrgii. Chłodnica wody przekazuje ciepło do otoczającego powietrza, które może być odbierane przez ogrzewanie. Energia jest potrzebna, żeby przekzać powietrze przez wentylatory i dmuchawy wnętrza. Cyrkulacja powietrza też ma korzyść z tej technologii.

Więcej
Układ wydechowy części zapasowe
Układ wydechowy

Gazy spalinowe są zbierane, oczyszczane i tłumione w układzie wydechowym. Katalizator zmienia kompozycję, w czasie kiedy tłumik poza układem wydechowym sciska i zmniejsza hałas. Czujniki w kolektorach wydechowych też odpowiadają za lepszą kompozycję mieszanki paliwowo-powietrznej, kóra jest przekazywana do silnika.

Więcej
Węże & przewody części zapasowe
Węże & przewody

Samochodowe przewody ciśnieniowe są elastyczne, wytrzymałe na ciepło i chemię. Przewody są wykonane z gumy z wstawkami z tkaniny, w innych przypadkach wstawki są plastykowe albo silikonowe. Te przewody są podłączone do pompy wody, pompy hamulcowej, sprzęgła i serwa hamulcowego i ledwie się zużywają.