0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Filtr do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Filtr w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Filtr" od markowych producentów

  • MANN-FILTER Filtr
  • BOSCH Filtr
  • CHAMPION Filtr
  • MAPCO Filtr

Filtr - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Samochód używa wielu różnych substancji. Ciekłe paliwo, powietrze, olej i woda krążą przez otwarte i zamknięte obwody i przemieszczają wiele niechcianych cząsteczek ze sobą. Różne filtry są instalowane, żeby ochronić kierowcę i samochód przed uszkodzeniami i żeby zwiększyć żywotność auta.

Czysty olej, zdrowy silnik

Olej silnikowy nawilża wszystkie ruchome części silnika. Jest złożony z wielu główny i pobocznych środków, które chronią motor przed wewnętrzną abrazją, przegrzaniem i niechcianą termiczną ekspansją. W tym samym czasie, olej silnikowy przekazuje całą moc generowaną i przekaźniki mocy motoru. W tym procesie, zawory są krytycznym punktem. Te części stają się bardzo gorące z powodu procesu spalania i mogą nosić na sobie ślad przypalonej benzyny. Obie dostarczają cząsteczki do oleju silnikowego. Żeby zapobiec docierania tych cząsteczek i uszkodzenia innych części, takich jak cylinder, są one ciągle przefiltrowywane. Dla tego celu instaluje się filtr oleju. Z każdą zmianą oleju silnikowego, filtr oleju musi być także wymieniony nowym. Respektując interwały wymiany oleju, używając wysokiej jakości oleju silnikowego i wymieniając regularnie filtr oleju znacząco przedłużasz życie silnika.

Filtr powietrza, żeby silnik mógł oddychać

Filtr powietrza jest wewnątrz widocznego, czarnego plastikowego pudełka, ulokowanego na silniku. Poleca się wymieniać filtr powietrza przynajmniej raz w roku. Filtr powietrza zapobiega docieraniu wszystkich cząsteczek z zaabsorbowanego powietrza do systemu wtrysku paliwa. Filtr powietrza może być wymieniony generalnie bez narzędzi.
Idealnie działający filtr powietrza jest szczególnie ważny dla pojazdów z turbosprężarką. Bardzo szybko działające koło turbosprężarki jest bardzo wrażliwe na cząsteczki brudu. Powodem nr 1 powstawania wad w turbosprężarce są wadliwe, zapchane lub stare filtry powietrza. Nawet jeśli te ważne dla wydajności i czystego zapłonu części są łatwe do wymiany, ich nabycie jednak jest bardzo drogie.

Zatem żeby samochód się nie dusił: Filtr benzyny

Filtr benzyny jest używany do filtrowania cząsteczek brudu z systemu paliwowego. Konstrukcja filtra benzyny jest bardzo różna. Są to często proste filtry wykonane z papieru włożonego do materiałowej oprawy i łatwo wkładane do węża benzynowego. Są bardzo łatwe do wymiany, ponieważ łatwo je dosięgnąć i są zainstalowane jedynie za pomocą dwóch zacisków. Poza uniwersalnymi papierowo-materiałowymi filtrami, producenci instalują w wielu modelach filtr benzyny bezpośrednio na zbiorniku. Ten filtr benzyny także musi być wymieniany według planu konserwacyjnego, ale w tym wypadku wymagana jest ekspertyza i specjalne narzędzia.

Bezpieczna i wygodna jazda: Filtr powietrza dla wnętrza

Przez około dwadzieścia lat nowe pojazdy posiadają bardzo delikatne filtry, które okazały się być błogosławieństwem dla alergików. Pyłki, które są bardzo niebezpieczne dla wielu ludzi, są dokładnie przefiltrowywane przez filtr. Filtr pyłków także działa jako filtr zapachu dla nieprzyjemnych zapachów pochodzących z zewnątrz. Samochody z klimatyzacją posiadają dodatkowy filtr, który filtruje wilgoć i oczyszcza wydychane i skompresowane powietrze.

Jak rozpoznać wadliwe filtry

Filtry są zazwyczaj bardzo niedrogie do zakupu i nie musisz na nich oszczędzać. Jeśli kupujesz używany samochód, na przykład, nie możesz w pełni wiedzieć, jak poprzedni kierowca respektował plan konserwacyjny. To może prowadzić do zapchanego filtra i charakterystycznych wad.
Zapchany filtr oleju jest sygnalizowany poprzez miganie światła wskaźnika oleju. Światło wskazuje, że ciśnienie w systemie oleju jest niewystarczające. Jeśli to się wydarzy, musisz natychmiastowo sprawdzić poziom oleju. Jeśli poziom oleju jest wystarczając, powinieneś udać się do warsztatu najszybciej, jak to możliwe. Ale jeśli poziom oleju jest poniżej minimum lub jeśli jest tak niski, że nie można go zmierzyć, powinieneś zatrzymać pojazd i ruszyć ponownie tylko po zaopatrzeniu pojazdu w 1-2 litry oleju. Z tego względu, generalnie poleca się zawsze mieć 0,5-1 litr oleju ze sobą. Powinieneś zmierzyć poziom oleju jedynie po ochłodzeniu się silnika, dlatego poleca się poczekać przynajmniej 10 minut przed zmierzeniem oleju. Następnie musisz zmierzyć olej za pomocą miernika. Przy mierzeniu oleju, nie bierze się pod uwagę oleju już krążącego w silniku.
Zauważysz zapchany filtr powietrza przez nagłe zwiększenie zużycia paliwa i słabą wydajność silnika. Jeśli filtr powietrza nie był zmieniany przez lata, zużycie paliwa może wzrosnąć podwójnie w stosunku do normy! Silnik zazwyczaj nie ulega uszkodzeniu z tego względu, ale bardzo ciężka mikstura może zniszczyć katalizator. Zatem od wadliwej części zamiennej wartej 10 euro możesz szybko przejść do kosztownej wady wycenianej na ponad 1000 euro.
Zapchany filtr benzyny może utrudniać lub zahamować przepływ paliwa. To manifestuje się przez turbulencję w silniku lub przez zredukowaną wydajność.
Jeśli wyczuwasz nieprzyjemny zapach w samochodzie, zapchany filtr powietrza wewnątrz może być tego przyczyną. Pozostałości filtrowanych cząsteczek w filtrze mogą prowadzić do nieprzyjemnego zapachu. To dzieje się zwłaszcza z klimatyzacją. Organiczne cząsteczki w kombinacji z wilgocią formują ulubione siedlisko mikroorganizmów, które mogą być szkodliwe.

Zmiana filtru - łatwy środek, duży wpływ

Zazwyczaj wymiana filtru jest bardzo łatwa. Filtry są bardzo tanimi produktami. Dlatego, możesz zawsze podejmować środek ostrożności, jeśli nie znasz wieku zainstalowanych filtrów. Szczególnie w używanych pojazdach, standardowa wymiana wszystkich filtrów jest użytecznym środkiem ostrożności. Dzięki małej ilości pracy i pieniędzy możesz doprowadzić wszystkie filtry do nowego stanu. Po wymianie możesz kierować się wskazanymi interwałami wymiany. Na autoczesciexpert.pl znajdziesz wszystkie filtry, których potrzebujesz.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: