0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Układ Elektryczny do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Układ Elektryczny w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Układ Elektryczny" od markowych producentów

  • HELLA
Wybierz najlepszą kategorię:
Lampa Tylna Zespolona

Lampa Tylna Zespolona

(24151 Części)
Reflektor

Reflektor

(31267 Części)
Lampa Kierunkowskazu

Lampa Kierunkowskazu

(11774 Części)
Czujnik, Prędkosć Obrotowa Koła

Czujnik, Prędkosć Obrotowa Koła

(20162 Części)
Styk Ostrzegwaczy, Zużycie Okładzin Hamulcowych

Styk Ostrzegwaczy, Zużycie Okładzin Hamulcowych

(6508 Części)
Przepływomierz Masowy Powietrza

Przepływomierz Masowy Powietrza

(6959 Części)
Pokaż wszystko

Układ Elektryczny - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Elektryka w samochodzie jest odpowiedzialna za przekaz wszystkich sygnałów, które są ważne dla funkcjonowania samochodu. Elektryczne i elektroniczne części stały się niezwykle złożone przez ostatnie dwadzieścia lat. W rezultacie, pojazdy dzisiaj są znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Jednak, elektryczne problemy są jednymi z najczęstszych uszkodzeń w pojeździe.

Części elektryczne w pojeździe

Elektryka pojazdu składa się z pięciu części:
    1. Urządzenia wejściowe są włącznika, za pomocą których użytkownik auta może zarządzać sygnałami. To zawiera wszystkie włączniki na tablicy rozdzielczej, pedały, włączniki dopasowania siedzeń i elektryczne okna. Włączniki są łatwe do dosięgnięcia i wymiany. Ale często wystarczy dokładnie oczyścić wadliwy włącznik, żeby zaczął znowu funkcjonować. 2. Przewody sygnałów są okablowaniem w samochodzie. Z tego względu, każdy pojazd ma zainstalowaną główną wiązkę przewodów, od których odchodzi kilka drugorzędnych linii. Złożoność elektroniki pojazdu dzisiaj wymaga skomplikowanego okablowania, które okazuje się być bardzo wrażliwe w wielu modelach. Dzisiaj, żeby rozpoznać błąd w linii sygnalizacyjnej potrzebujesz odczytu urządzenia. 3. System czujników pojazdu zawiera urządzenia wejściowe, które reagują na siebie bez aktywnego zaangażowania operatora. To dotyczy czujników ABS, sondy lambda, różnych prędkościomierzy, wskaźnika paliwa, czujników temperatury, światła i innych. Wadliwe czujniki mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Muszą być sprawdzone dokładnie według rozkładu przeglądu i wymienione jako środek ostrożności, jeśli jest to wymagane. Ilość czujników w pojeździe jest stale wzrastająca. Od niedawna, na przykład, czujniki ciśnienia w oponach są teraz obowiązkowe w nowych autach. Te czujniki są ulokowane w kołach pojazdu i muszą być dopasowywane przy zmianie koła, jeśli to konieczne. 4. Kontrola elektroniki w pojeździe ma miejsce obecnie w jednym lub więcej urządzeń kontrolnych. Szczególnie system zarządzania silnikiem jest stale monitorowany przez centralną jednostkę kontrolną. Jest to konieczne, żeby skutecznie korzystać z paliwa i zapobiegać uszkodzeniom katalizatora. Kontrolka otrzymuje sygnały od czujników i wysyła skonwertowane i pasujące wartości do systemu zapłonu i systemu wtrysku. System zapłonu zawiera świece zapłonowe i żarowe (w zależności, czy jest to silnik benzynowy czy diesla), kabli zapłonowych i transformator napięcia zapłonu. Cała elektryczność dla elektroniki jest generowana w alternatorze, który jest napędzany przez motor i który przechowuje prąd w baterii pojazdu. 5. Urządzenia zewnętrzne elektroniki pojazdu są głównie światłami zewnętrznymi i wewnętrznymi pojazdu. To dotyczy przednich świateł, składających się z reflektorów ze światłami mijania i drogowymi, sygnalizatorów, świateł przeciwmgielnych, świateł zakręcania i świateł dziennych. Na tyle znajdują się światła hamowania, ogonowe, tylne przeciwmgielne i migacze. Nawet połączenie przyczepy należy do systemu elektrycznego. Urządzenia wyjściowe na zewnątrz pojazdu składają się z różnych świateł i cyfrowych wskaźników na tablicy rozdzielczej, jak również z oświetlenia wewnętrznego. Siedzenia, motor elektronicznego dopasowania siedzeń, wiatrak i cechy wygody, jak chłodzony schowek mogą być wymienione wśród urządzeń wyjściowych.

Typowe uszkodzenia elektroniki

Wadliwe wyświetlenie, słabe działanie silnika, uderzające podnoszenie silnika - symptomy elektronicznego uszkodzenia mogą być bardzo różne. Jedynie odczyt błędu daje odpowiednią informację.
Cała elektronika pojazdu zawiera wrażliwe części, które są przedmiotem większego lub mniejszego zużycia. Czujniki, które są odsłonięte lub narażone termicznie jak ABS, tachometr, sonda lambda muszą być wymienione według planu przeglądu. W przeciwieństwie, poprzez używanie wyjątkowo trwałych lamp LED w sygnalizatorach, wymiana jest rzadko konieczna. Tak samo w przypadku świateł hamowania, jak i oświetlenia tablicy rozdzielczej. Jeśli masz wciąż starszy pojazd z żarnikowymi światłami hamowania, pilnie poleca się wymianę na światła LED.
Elektroniczne uszkodzenia są często powodowane korozją. Uszkodzone przewody lub przejścia od kabla do łącznika są słabymi miejscami, w których wilgoć może się formować i potem prowadzić do korozji. Przepływ prądu elektrycznego przez rury jest wówczas utrudniony. Powstawanie rdzy jest zauważalne poprzez wzrastający opór w przewodzie, który może być zarejestrowany przez jednostkę kontrolną silnika. Potem, kod błędu jest wyświetlany, co daje odpowiednią informację o wadzie. Autoczesciexpert.pl oferuje szeroką rangę elektronicznych części pojazdu, dzięki którym możesz naprawić większość uszkodzeń i podnieść komfort i bezpieczeństwo twojego systemu elektronicznego w pojeździe.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: