0

0.00 PLN

#

Wał Napędowy, Napęd Osi – dla Twojego samochodu

Wybierz swój samochód

Kupuj Wał Napędowy, Napęd Osi 48H dostawa i 2 lata gwarancji

Wał Napędowy, Napęd Osi od wybranych i najlepszych producentów

  • CORTECO Wał Napędowy, Napęd Osi
  • PASCAL Wał Napędowy, Napęd Osi
  • SPIDAN Wał Napędowy, Napęd Osi
  • BUGIAD Wał Napędowy, Napęd Osi
  • DT Wał Napędowy, Napęd Osi
  • TEDGUM Wał Napędowy, Napęd Osi
  • FEBEST Wał Napędowy, Napęd Osi

Wał Napędowy, Napęd Osi wadliwy? » Identyfikacja awarii • Naprawa • Instrukcja naprawy

Był używany do przesyłania energii w momencie obrotowym. Maszyna może pracować teraz z każdej wytworzonej energii. Samochód był logicznym wnioskiem. Ścisłą zasadą w samochodzie jest przenoszenie do wielu jednostek, tak że przekładnia łatwo przenosi siłę silnika na wiele jednostek. Do transmisji i odbioru energii nie jest konieczny wał kardana, który znajduje się na płycie lub jest używany tylko, aby móc podłączyć łańcuch, pasek zębaty lub pas.
W miarę jak wał działa na wał Cardana, konieczne było, że pomiędzy agregatami, które są połączone, zwykle występują błędy wyrównania, które ma on skompensować. Wał kardana działa, więc odpowiednie urządzenie może być montowane bez wahania, ponieważ kątowa kompensacja jest prawie zawsze możliwa. Wciąż pozostaje niewielkie przesunięcie o 3 °, więc podkładka obrotu może wyeliminować ten niedobór. Technologia wału nie jest niczym nowym, to zostało zapoczątkowane w czasach starożytnych. W pierwotnej postaci jest to wytrzymały pasek, który można obracać. W tym celu stosuje się nić na pasku i jest ona ustalona. W agregacie, bar ten jest przechowywany, aby nie ulec pokusie, aby unikać niekontrolowanych ruchów. Na drugim końcu pręta tylko koło pasowe lub zębate musi być określone. Wał ze stawami jest zawsze stosowany, gdy nie są możliwe żadne sprzęgła. W samochodzie nie są dobrze znane wały kardana, które znajdują się na przednich kołach. Specjalną postacią są falę śledzenia, który są odpowiednie dla kąta gięcia.
Wały są zawsze stabilnie wykonane ze stali, a zatem mają dużą żywotność. Trzeba jednak zawsze dokonać smarowania. Smar, który jest potrzebny jest zainstalowany i nie musi być wymieniany, gdy pokrywa ochronna jest zainstalowana, ale może ulec zniszczeniu. Jeśli wał lub inna część musi być wymieniona, nasz sklep internetowy oferuje odpowiednie i tanie części, takie jak sprzęgła, łożysko, regulator siły hamowania, gałki, kabel hamulca ręcznego.