0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Układ Paliwowy do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Układ Paliwowy w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Układ Paliwowy" od markowych producentów

  • VALEO

Układ Paliwowy - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

System paliwowy ma funkcję transportowania benzyny, diesla lub gazu ze zbiornika do komory spalania motoru. Nietknięty system paliwowy jest ważny nie tylko dla funkcjonowania samochodu. Nienaruszony stan systemu paliwowego jest istotny szczególnie dla ochrony przed pożarem i bezpieczeństwa auta.

Konstrukcja systemu paliwowego

Paliwo jest nalewane z zewnętrznej stacji do zbiornika paliwa. Dla ciekłych paliw, jak benzyna czy diesel, jest to wykonywane bez ciśnienia, a dla naturalnego gazu lub LPG nalewanie jest wykonywane pod wysokim ciśnieniem. W zbiorniku jest spławik lub czujnik ciśnienia, który jest połączony z zaworem paliwowym. Ze zbiornika paliwo przechodzi przez pompę paliwową, która buduje konieczne ciśnienie w systemie paliwowym. Pompa paliwowa jest zasilana przez elektryczny motor, który jest z kolei jest zasilany przez baterię i alternator.
W samochodach diesla i benzynowych, przewody paliwowe zazwyczaj są prostymi gumowymi wężami lub miedzianymi rurami. Zazwyczaj prowadzą paliwo do pompy wtrysku, gdzie paliwo jest atomizowane i sprejowane różnymi środkami urządzenia kontrolnego w odpowiednim czasie w odpowiedniej dawce do komory spalania. Samochody napędzane gazem posiadają wszystkie części, włączając przewody, szczególnie zaprojektowane, żeby opierać się wysokim ciśnieniom wymaganych do zamienienia gazu w ciecz.
W pojazdach diesla i benzynowych, paliwo przechodzi przez jeden lub więcej filtrów paliwa. Jako że jakość paliwa może się znacząco różnić, ważnym jest, żeby wymieniać te filtry regularnie. Nie poleca się rezygnować z filtrów, gdyż zapchana pompa wtrysku i klejące się wtryskiwacze są drogie do naprawy.

Wady systemu paliwowego

Możesz rozpoznać wady systemu paliwowego poprzez wyciek paliwa, nieprzyjemny zapach we wnętrzu lub złe funkcjonowanie silnika. Wyciekające paliwo jest bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla środowiska. Jazda z wyciekającym paliwem jest zabroniona.
Zbiornik pojazdu jest wykonany albo ze stali albo z plastiku. Stalowe zbiornik, szczególnie te, które przechowują ciekłe paliwo, jak benzyna lub diesel są podatne na korozje. Spawanie zbiornika nie jest polecane ze względu na wysokie ryzyko eksplozji. W dodatku, nie daje to gwarancji trwałości. Gwarancja trwałości istnieje tylko poprzez wymianę zbiornika nowym. Wiele modeli aut pozwoli na wymianę zbiornika paliwa wykonanego z metalowej płyty na nowy plastikowy. Wymiana jest polecana, gdyż zbiornik wykonany z plastiku eliminuje ryzyko korozji.
Zawór paliwa jest umiejscowiony z ciekłym paliwem w zbiorniku. Te dwie części w większości przypadków mogą być naprawiane oddzielnie. Jeśli zawór paliwowy jest wadliwy musisz zazwyczaj wymienić cały zbiornik paliwa. Powodem wadliwych zaworów paliwa są zazwyczaj poluźnione lub pokryte korozją kontakty lub błędy urządzenia wyświetlającego. Takie połączenia powinny być sprawdzane przed wymianą zbiornika. Przewody stają się także kruche i porowate z czasem. Przewody benzynowe lub diesla wykonane z gumy mogą być naprawione przez zwyczajne odetkanie. Jako że wnętrze tych przewodów jest także podatne na starzenie się, poleca się wymienić też filtry podczas naprawy.
W większości samochodów, pompa paliwowa jest zainstalowana bezpośrednio na zbiorniku i jest osiągalna ze zbiornika. Jeśli ta się zepsuje, auto po prostu przestanie działać. Pompa jest napędzana przez elektryczny motor. Dlatego, w wypadku wady musisz najpierw sprawdzić peryferie: Kable, włączniki, bezpieczniki, przekaźniki - cała elektryka dokoła pompy paliwowej może być odpowiedzialna za wadę i znacząco taniej i szybciej jest naprawić te części niż samą pompę.
Pompa wtrysku nie może być naprawiana przez amatora. Jest to niezwykle skomplikowany agregat złożony z wielu wałów, tłoków, uszczelek i przekładni. Pompy wtrysku mogą być jednak zakupione niedrogo jako używane wyposażenie od starszych samochodów. Słabym punktem pomp wtrysku są uszczelki. Uszczelki mogą zużywać się bardzo szybko, jeśli nieodpowiednie paliwo, jak bio-diesel jest użyte w pojazdach, które nie są do tego przystosowane.

Znajdź wszystko dla systemu paliwowego na autoczesciexpert.pl

Przechowujemy wszystko, czego potrzebujesz do naprawy systemu paliwowego. Na przykład, znajdziesz szeroką rangę niedrogich zbiorników w naszym katalogu online. Z takimi ofertami nie warto dłużej próbować napraw poprzez spawanie, klejenie czy lutowanie.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: