0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Zawieszenie do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Zawieszenie w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Zawieszenie" od markowych producentów

  • BILSTEIN

Zawieszenie - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Zawieszenia auta jest używane, żeby utrzymywać samochód łatwym do zarządzania i wygodnym na każdym terenie lub wybranym torze. Zawieszenie kontroluje ruchy w górę i w dół pojazdu. Z tego względu, kierowcy używają różnych systemów.

Różne typy zawieszenia

W większości pojazdów zawieszenie składa się z dużej sprężyny śrubowej i amortyzatora. Amortyzator jest zamontowany albo wewnątrz albo na zewnątrz sprężyny śrubowej. Zaprojektowana jako rozpora, sprężyna i amortyzator formują indywidualna, oddzielną część, która może być rozmontowana jako jedna część. Według zasady, amortyzator jest kierowany przez sprężynę śrubową. Rozpora McPherson jest także wykonana z tej jednostki. Ale w niej, rozpora i amortyzator są zaaranżowane obok siebie. Ciśnienie sprężyny działa na oddzielne talerze, które są trwale dospawane do rozpory. Rozpora McPherson jest zazwyczaj używane dla tylnej osi i jest szczególnie łatwa do konserwacji i do wymiany. Często amortyzatory na przedniej osi i amortyzatory na tylnej osi w sprężynie są oddzielnej konstrukcji.
Okazjonalnie można znaleźć na przykład w vanach tylną oś pojazdu z równymi resorami. Te zawierają paczkę cienkich metalowych warstw, które się ślizgają, zamontowanych jedna na drugiej. Amortyzatory są wypełnione albo gazem, albo olejem lub kombinacją tych dwóch. W amortyzatorach wypełnionych gazem tłoczek kondensuje gaz, tak że buduje on wzrastające ciśnienie i wzrastający opór. Przenikanie do kół do ich mechanicznych ograniczeń jest zapobiegane. Amortyzatory wypełnione olejem mają lekki olej, który jest przeciskany przez wąskie kanały, gdzie powstaje efekt tłumienia.
Alternatywnie do używania amortyzatorów, wysokiej wydajności pojazdy używają także systemów hydropneumatycznych. Te są montowane na pojeździe. Ze względu na znacznie większą objętość skondensowanego powietrza i oleju, efekt sprężynowy hydropneumatycznego zawieszenia jest lepszy niż przy używaniu amortyzatorów.

Rozpoznaj i napraw szkodę

Uszkodzone zawieszenie jest zauważalne przez silnie zdegradowaną wygodę jazdy. Opony piszczą nawet podczas normalnej jazdy, pojazd huśta się niewygodnie, a uchwyt jest znacząco zredukowany. Nawet lokalizacja złego toru może wskazywać na wadliwe zawieszenie. Można sprawdzić wadliwe zawieszenie poprzez mocne pchanie w dół pojazdu, kiedy stoi. Jeśli pojazd mocno odskoczy 2-3 razy, amortyzatory są wadliwe. Amortyzatory wypełnione olejem mogą także produkować podejrzane, bulgoczące dźwięki. Amortyzator w procesie stawania się wadliwym może zostać zaobserwowany poprzez przypatrzenie się mu, kiedy pojazd stoi. Jeśli olej przecieka, uszczelki są uszkodzone. Amortyzatory nie mogą być naprawione, tylko wymienione. Sprężyny pojazdu są zazwyczaj bardzo trwałe. Jednak, przy zmianie amortyzatorów sprężyny powinny być przynajmniej sprawdzone. Jeśli zostanie rozpoznana rdza lub pęknięcia, także powinny być wymienione. Uszkodzona sprężyna w większości przypadków ma katastroficzny efekt podczas jazdy.
Żeby wymienić amortyzator potrzebne jest specjalne narzędzie zwane kompresorem sprężyny. To narzędzie jest już dostępne bardzo tanio i zapewnia wydajną naprawę zawieszenia. Zaimprowizowane próby przy użyciu napinania pasów lub innych nieodpowiednich narzędzi powinny być unikane. Nagłe wypuszczenie sprężyny tworzy ryzyko kontuzji.
Zawsze wymieniaj kolumny MacPhersona zgodnie z osiami, najlepiej w całym samochodzie. Sprężyny amortyzatora i amortyzatory mogą być zakupione bardzo tanio na autoczesciexpert.pl. Także, nasz sklep online ma zawsze interesujące oferty specjalne.

Najlepsza jakość dla naprawy i tuningu

Wszystkie części zawieszenia w katalogu online są autoryzowane i są przedmiotem najbardziej rygorystycznych wymogów jakości. Zawieszenia są autoryzowane dla tuningu, pozwalając ci dodać twojemu pojazdowi bardziej sportowego stylu. Zawieszenia z naszego sklepu online są tanie i wysokiej jakości, które zgadzają się z autoryzacjami drogi dla starszych aut i czynią wizualne i techniczne udoskonalenie możliwym. To czyni autoczesciexpert.pl jednym z najbardziej popularnych handlowców wśród hobbistów, profesjonalnych warsztatów, specjalistów od tuningu i dla przemysłu wyścigowego.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: