0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Węże & Przewody do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Węże & Przewody w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Węże & Przewody" od markowych producentów

  • GATES

Węże & Przewody - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Węże w silniku posiadają zadanie transportowania wszystkich ważnych płynów i gazów do ich destynacji bez utraty substancji. Mimo to węże nie są wszystkie takie same-każdy wąż pasuje do specjalnego wymiaru i jest wykonany z materiałów, które pasują do zadania węża.

Węże w silniku

Jeśli laik otworzy maskę może być trochę przytłoczony labiryntem węży i przewodów. Ale ten labirynt ma rygorystyczny porządek, który jest przestrzegany przez producentów. Każdy, kto zrozumie system węży może zastosować tę wiedzę w każdym samochodzie.
Żeby silnik działał potrzebuje powietrza, paliwa i iskry zapłonowej. Elektryczność jest transportowana przez przewody i kable; żadne węże nie są przy tym używane. Jednakże, powietrze i paliwo są typowymi substancjami powiązanymi z wężami. Przewód paliwowy jest wykonany z cienkich gumowych węży, które są otoczone materiałem. Tuby we wnętrzu są zazwyczaj wykonane z mieszka aluminiowego, który sprawdza się szczególnie zimą, jako że pozwala przydechowemu powietrzu na podgrzanie. Silnik sam w sobie także posiada węże wentylacyjne, które służą do uwalniania nadmiernego ciśnienia wytworzonego w silniku.
Większość węży jednak znajduje się w systemie chłodzenia. Tam, grube gumowe węże idą od zbiornika wyrównawczego lub od chłodnicy do silnika, pompy wodnej lub termostatu i z powrotem. Inne typy węży mogą być znalezione we wspomaganiu hamowania i w systemie czyszczenia przedniej szyby.

Wady systemu węży

Węże łamią się ze względu na starzenie się lub przez mechaniczno-termalne interwencje. Każdy wąż, szczególnie wąż wodny jest zaprojektowany, żeby nie działać, jeśli pojawi się wada. Dlatego, jeśli samochód ma uszkodzoną uszczelkę głowicy cylindra lub wadliwą pompę wodną, pierwszą częścią, która się łamie jest wąż, żeby zapobiec uszkodzeniu silnika spowodowanego atakiem tłoku. Dlatego, jeśli wąż zawodzi, powinieneś znaleźć, co jest tego powodem. W wypadku oznak ugryzień lub starcia powód jest łatwy do znalezienia. Gryzoń mógł uszkodzić węże samochodu. Źle dopasowany wąż może dostać się do rotacyjnej części, jak krążek liniowy i sprawić tam szkody. Jeśli węże są już porowate, mała różnica ciśnienia jest wystarczające, żeby spowodować ich rozerwanie. To dzieje się, na przykład, kiedy system chłodzenia jest zanieczyszczony przez olej. Węże z korozją w środku mogą się rozerwać nagle. Olej w wodzie chłodzącej wskazuje na wadliwą uszczelkę głowicy. Dlatego, powinieneś sprawdzać wodę chłodzącą regularnie.
Wadliwe przewody paliwowe produkują silny odór wewnątrz samochodu, a wyciekające paliwo kapie pod nim. To wymaga natychmiastowego działania, ponieważ niekontrolowany przeciek benzyny zawsze prowadzi do ryzyka pożaru. Wadliwe węże próżniowe w wspomaganiu hamowania powodują zmienione zachowanie hamulców lub czynią pedał hamulca ciężkim do naciśnięcia.

Jak naprawić system węży

Podstawowo: Zawsze wymieniaj wąż w całości! Wiele lat temu wadliwe węże były zwyczajnie odcinane, naprawiane i używane ponownie. Dzisiaj jest to silnie niewskazane. Wąż, który przecieka w jednym miejscu, może jutro złamać się w innym. Każdy wąż w dziale silnika jest fundamentalnie bardzo tanim produktem, na którym nie musisz oszczędzać. Z dzisiejszymi cenami nie warto improwizować lub łatać dziury. Wąż utrzymuje jedynie tak dobrze, jak jego materiał. Nie powinieneś oszczędzać na zaciskach i klamrach ani poprzez używanie nieodpowiednich rozwiązań. Te części są także tanimi produktami i mogą polepszyć znacząco bezpieczeństwo twojego auta.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: