0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Układ zapłonowy do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Zapłon w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Zapłon" od markowych producentów

  • BERU Układ zapłonowy
  • NGK Układ zapłonowy
  • BOSCH Układ zapłonowy
  • CHAMPION Układ zapłonowy
  • DENSO Układ zapłonowy

Układ zapłonowy - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

System zapłonu jest używany do zapalenia mikstury powietrza i paliwa w komorze spalania. To uruchamia eksplozję, która wypycha tłok w odpowiedni kierunku i roztacza tym sposobem całą moc w silniku.

Od świecy zapłonowej do alternatora

System zapłonu jest bazowany na nagłym uwolnieniu wysokiego napięcia. Jakość zapłonu polega na mocy świecy, jej trwałości i rozmiarowi. Im mocniejsza jest świeca, tym bardziej dokładne jest spalanie mikstury.

Droga napięcia

Alternator produkuje elektryczność dla systemu zapłonu. Potem, generatory zainstalowane na silniku dostarczają - w zależności od pojazdu - napięcie od 3 do 24 woltów. Małe motocykle często mają 3 woltowe obwody, kiedy duże ciężarówki mają od 18 do 24 woltów w systemie. Samochody typowo posiadają 12 woltowy system, ale ze względu na ciągle wzrastający numer elektrycznych urządzeń w nowszych autach, standard wkrótce sięgnie 18 wolt. Wydajny zapłon wymaga jednak więcej niż 24 wolt. To dlatego napięcie musi być podniesione. Jest to zadanie cewki zapłonowej. Cewka zapłonowa jest prostym przekaźnikiem, który jest mocno zainstalowany na karoserii. Kiedy napięcie zapłonu pozostawi przekaźnik ma dziesiątki tysięcy wolt. Ze względu na niski prąd, to napięcie nie zagraża życiu.
Mimo to, nie jest przyjemnym dotykanie pracujących kabli zapłonowych. Podniesione napięcie przechodzi przez przerywacz, który w nowoczesnych pojazdach jest kontrolowanym w pełni elektronicznie. Starsze pojazdy zazwyczaj mają mechaniczny włącznik, który nie jest już używany z powodu podatności na błędy. Od przerywacza napięcie idzie do dystrybutora. Ten zawsze prowadzi napięcie zapłonu do właściwej komory spalania. Do dzisiaj, system wirnika dystrybutora i kabel zapłonowy połączony do zaworu okazał się być wydajny. Napięcie idzie od dystrybutora do kabla zapłonowego, który składa się wyłącznie z grubego kabla i odpowiednich łączników. Ostatecznie, napięcie zapłonu dociera do świecy zapłonowej, która jest mocno zainstalowana na motorze.

Jak rozpoznać uszkodzenie systemu zapłonu

W samochodzie z wadliwym systemem zapłonu mogą stać się dwie rzeczy: Albo samochód jedzie z turbulencjami lub nie jedzie wcale. Jeśli samochód ma trudności z uruchomieniem lub jeśli silnik wyłącza się podczas jazdy, powodem najczęściej jest wadliwy system zapłonu. Najpierw powinieneś sprawdzić, czy wszystkie kable są na miejscu i podłączone. Żeby kontynuować jazdę często wystarczy podłączyć niepodłączony kabel zapłonu. Od świecy zapłonowej do dystrybutora, wszystkie części są w niskiej cenie. Instrukcja konserwacji pojazdu ustanowiła interwały wymiany dla świec zapłonowych. Użytecznym jest sprawdzenie dystrybutora przy każdej wymianie świec. Żeby to zrobić, musisz go odłączyć i spojrzeć do środka.
Jeśli widzisz przypalone ślady na od czterech do ośmiu kontaktach (zawsze tyle, ile jest cylindrów), powinieneś je wymienić. Możesz podrapać kontakty śrubokrętem, żeby się upewnić. Jednak, kiedy masz możliwość zakupić nowe, powinieneś wymienić nakrętki. Jeśli kabel zapłonowy ma luźną izolację, napięcie nie będzie docierać do świecy. Możesz to rozpoznać, na przykład, przez uruchomienie pojazdu w ciemności z otwartą maską. Wadliwy kabel zapłonu będzie produkować błysk. NIGDY nie wykonuj tego testu w zamkniętej przestrzeni (jak garaż)!!! Gazy wydechowe są BARDZO trujące i mogą prowadzić do śmierci w krótkim czasie! Lepiej poczekać do nocy i przeprowadzić test na zewnątrz.
Poleca się wymienić kabel zapłonowy zawsze w całości. Nawet jeśli tylko jeden przewód jest uszkodzony, kup cały zestaw kabli zapłonowych, żeby przywrócić dobry stan systemowi zapłonu, na którym będziesz mógł polegać.
Przy wymianie świecy zapłonowej, bardzo ważnym jest wybór dokładnego modelu zaaprobowanego przez producenta twojego samochodu. Świeca zapłonowa ma wiele specyficznych wartości, jak: długość, wartość ciepła i dozwolone napięcie, Każda z tych wartości musi zgadzać się dokładnie z modelem twojego pojazdu, w przeciwnym razie ryzykujesz fatalnym uszkodzeniem silnika.
W naszym sklepie online znajdziesz wszystkie części systemu zapłonu w samochodzie. Sprzedajemy jedynie zaaprobowane, wysokiej jakości produkty, które wesprą długie życie twojego silnika.

NAJLEPSZE produkty w kategorii:

Inne części do Twojego samochodu