0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Układ wydechowy do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Wydech w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Wydech" od markowych producentów

  • ELRING Układ wydechu
  • BOSCH Układ wydechu
  • BOSAL Układ wydechu
  • DENSO Układ wydechu
  • HJS Układ wydechu

Układ wydechowy - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Gazy spalania benzyny lub silników diesla są bardzo gorąco i wyjątkowo toksyczne. System wydechowy został rozwinięty, żeby usuwać gazy właściwie. Ale te części mają więcej zadań niż uwalnianie gazów wydechowych.
System wydechowy jest głównie używany do uwalniania dymu silnikowego w taki sposób, żeby ten nie powodował szkód w środku lub poza pojazdem. Drugie zadanie systemu wydechowego jest nie mniej ważne. Dźwięki eksplozji, które powstają w normalnie działającym cyklu silnika są redukowane tak bardzo, że tworzą zwykły hałas. Tutaj system wydechowy może także pomóc poprzez dodanie pojazdowi mocnego i charakterystycznego tonu. Trzecim zadaniem systemu wydechowego jest czyszczenie spalin.

Części systemu wydechowego

System wydechowy ma trzy części:
    1. Rury rozciągają się bezpośrednie z bloku silnika do rury wydechowej. Częściami są kolektor wylotowy, rura spustowa, rury giętkie, rury centralne i rura wydechowa. Zróżnicowane tłumiki są wbudowane w rurowanie. Może to być przedni, centralny lub tylni tłumik. 2. Czyszczenie gazu wydechowego jest wykonywane przez katalizator i sondę lambda. W katalizatorze, toksyczny gaz tlenku azotu, będący pochodną spalania rozkłada się na nieszkodliwe cząsteczki azotu i tlenu. Sonda lambda mierzy koncentrację gazu w gorącym gazu wydechowym i przekazuje wartości do jednostki kontrolnej. To reguluje dostawę paliwa do silnika, tak żeby katalizator nie uległ uszkodzeniu. 3. Akcesoria zawierają różne zaciski i uszczelki, które są konieczne do instalacji i funkcjonowania systemu wydechowego. To zawiera końcówki i panele, które mogą ulepszyć wygląd pojazdu. Te gumki są pod dużym naciskiem i są podatne na pękanie. Kiedy ulegnie zniszczeniu, gumka powinna być wymieniona.

Powszechne wady w systemie wydechowym

Najgorszym wrogiem systemu wydechowego jest rdza. System wydechowy jest narażony na wysokie ekstremalne wahania temperatury jest prawie niemożliwym zapobieganie szkodom powłoki chroniącej przed rdzą. Poza bardzo drogim systemem wydechowym z czystej stali nierdzewnej, nie ma innego sposobu, żeby system wydechowy był trwale odporny na rdzę. Pojedyncze części rdzewieją na różnych poziomach.
Tłumiki mają dużą powierzchnię podatną na rdzę. W razie uszkodzenia, małe zwiększenie hałasów w silniku jest zauważane. Te części są ogólnie niedrogie, więc wymiana ich jest tania, szybka i trwała. Rura giętka jest zazwyczaj wykonana ze stali nierdzewnej. Pomaga to równoważyć wibracje z silnika i oszczędzać katalizator przed niepotrzebnymi wibracjami. Silne ruchy i zmiany z ciepłego na zimne mają wysoce destrukcyjny wpływ na rury giętkie. Kiedy te pękną, silnik staje się bardzo głośny, gdyż nic już nie redukuje hałasu silnika. Rury giętkie są bardzo niedrogie i łatwe do wymiany. Kolektory wylotowe są wykonane z ciężkiego odlewu żelaza i zazwyczaj trwają przez cały okres życia samochodu. Tak samo rura centralna jest zazwyczaj bardzo trwała.
Katalizator zawiera ceramiczną konstrukcję, która jest pokryta platyną. Ta warstwa platynowa zazwyczaj trwa wiecznie. Mimo to, może być uszkodzona przez wibracje ceramicznej konstrukcji. Jeśli wada katalizatora nie została zauważone w testach emisji, może być odczuwalna w formie klekotu i łomotu. W tym wypadku, natychmiastowa wymiana jest polecana: Wadliwa, ale wciąż obecna ceramiczna konstrukcja katalizatora może być sprzedana do recyklingu. Pusta osłona jest jednak bezwartościowa.

Ramy prawne

System wydechowy jest częścią związaną z bezpieczeństwem i ma także znaczenie ekologiczne. Wadliwy system wydechowy jest bardzo szkodliwy dla środowiska ze względu na złe czyszczenie i tłumienie. Świadome prowadzenie pojazdu z wadliwym systemem wydechowym jest nielegalne i może być przedmiotem mandatu.

Wskazówki dla kupowania systemu wydechowego

Dla zwykłych małych i średniego rozmiaru pojazdów system wydechowy jest zazwyczaj bardzo niedrogi. Na Autoczesciexpert.pl zawsze znajdziesz interesujące promocje. Można ledwie zapobiec zużyciu systemu wydechowego. Regularne sprawdzania gumowych mocowań pomaga uniknąć bolesnych napięć lub zepsuć rury wydechowej. W przeciwnym razie, ważnym jest żeby wymieniać wadliwe części na początkowym stadium, żeby zachować operacyjną niezawodność pojazdu.

NAJLEPSZE produkty w kategorii:

Inne części do Twojego samochodu