0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Układ Czyszczenia Szyb do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Układ Czyszczenia Szyb w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Układ Czyszczenia Szyb" od markowych producentów

  • HELLA

Układ Czyszczenia Szyb - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Czyszczenie przedniej szyby pojazdu jest bardziej złożone niż się powszechnie zakłada. Dotyczy to skomplikowanego systemu wycieraczek, pomp, dysz, elementów podgrzewania i kontrolera. Właściwie działający system czyszczenia przedniej szyby jest ważnym faktorem dla bezpiecznej jazdy.

Części systemu czyszczenia przedniej szyby

System czyszczenia przedniej szyby zawiera siedem części:
    1. Płyn czyszczący jest przechowywany w baku. 2. Stamtąd jest przeprowadzany dzięki elektrycznej pompie przez przewody do dyszy. 3. W dyszy, płyn czyszczący jest sprejowany na przednią lub tylną szybę, w zależności, czego wymaga kierowca. 4. Wycieraczki zawierające motor, ramię i ostrze, wycierają szybę z pomocą płynu czyszczącego. 5. W dodatku, wszystkie samochody (z wyjątkiem kabrioletów z fabryczną maską) mają podgrzewanie w tylnej szybie, które odwilża w wypadku zamarznięcia. 6. Podgrzewane szyby przednie posiadają jedynie modele Forda i niektóre VW. Jednakże, specjalistyczne firmy oferują dopasowanie takiego rozwiązania. 7. Wreszcie, system kontrolny kontroluje długość interwałów spłukiwania i prędkość wycieraczek.

Wady systemu czyszczącego

Jeśli coś jest wadliwe w systemie czyszczącym, nie jest to zazwyczaj duży problem. Zużywającą się częścią nr 1 są oczywiście wycieraczki. W zależności od typu pojazdu, te mogą być całkiem drogie. Całkowity zestaw może kosztować ponad 50 euro. Mimo to, nie powinieneś skąpić na wycieraczkach. Tanie produkty zazwyczaj są nawilżane całkiem często i powodują dodatkowo piszczący, klekoczący dźwięk.
Linie ostrzy wycieraczek mogą być porowate. Ich wymiana jest także bardzo łatwa. Mimo to, powinieneś zawsze kupować oryginalne części zamienne bez żadnych typów małych tub, żeby twój system wycieraczek działał zawsze niezawodnie.
Największy wróg systemu czyszczenia przedniej szyby jest mróz. Zawsze pamiętaj, żeby używać płynu czyszczącego na zimę. Całkowicie wypełniony bak może pęknąć, jeśli zamarznie. Zazwyczaj te baki wytrzymują całe życie samochodu. W większości pojazdów bank jest łatwy do dosięgnięcia i do wymiany. Jest to mimo wszystko droga naprawa, jako że bak jest zazwyczaj dostarczany w zestawie z silnikiem.
Jeśli motor pompy nie działa, możesz najpierw sprawdzić bezpieczniki i wtyczki elektrycznego motoru pompy. Dokładne mycie ze sprejem kontaktowym w większości przypadków pomaga.
Dysze także może się zapchać. Żeby je oczyścić, zazwyczaj wystarcza przedmuchanie ich skompresowanym powietrzem. Są dopięte jedynie zaciskiem na masce i mogą być łatwo usunięte. To czyni czyszczenie skompresowanym powietrzem łatwiejszym. Nie zapomnij właściwie dostosować duszy ponownie po instalacji.
W zależności od typu pojazdu, znaczące siły mogą powstać przy ruchu przednich wycieraczek. Szczególnie w pojazdach Mercedesa, które poruszają się nie tylko na boki, ale także w górę i w dół, mają bardzo skomplikowany mechanizm. Jeśli ten mechanizm przestanie działać, może być to bardzo drogie. Zaklinowane wycieraczki często skutkują wydętym silnikiem. Zapobiegasz przedwczesnemu zużyciu mechanizmu wycieraczek poprzez natłuszczanie wszystkich części. Jeśli tylne wycieraczki przestaną działać, powodem jest zazwyczaj utracone połączenie.

Wszystko dla wycieraczek

Znajdziesz wszystko, co potrzebujesz do naprawy i konserwacji twojego systemu czyszczenia przedniej szyby. Ostrze wycieraczek z adapterami jest bardzo niedrogą alternatywą w przeciwieństwie do całkowitej wymiany wycieraczki. Z markową jakością od Magneti Marelli, posiadamy silnego i doświadczonego partnera, który jest używany międzynarodowo jako dostawca OEM. Znajdź te i wiele innych tanich ostrz do wycieraczek w naszym katalogu online.
Motory do wycieraczek są dostępne w niskich cenach na autoczesciexpert.pl. W katalogu części zamiennych znajdziesz liczbę pasujące motory wycieraczek dla wielu modeli aut w cenach niższych niż 30 euro. Dlatego nie ma powodu, żeby prowadzić z zepsutą wycieraczką.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: