0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Napęd Pasowy do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Napęd Pasowy w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Napęd Pasowy" od markowych producentów

  • BOSCH

Napęd Pasowy - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Pas napędowy jest środkiem transmisji dla dźwigni i jest niedrogi, niezawodny i łatwy do instalacji. Gdziekolwiek rotacyjna część musi zasilać inną rotacyjną część, używanie pasa jest rozwiązaniem niskiego kosztu. Ale to zależy, czy tylko dźwignia musi być transmitowana czy także chronometraż.

Jakie pasy napędowe posiadają samochody?

Pas napędowy służy dwóm funkcjom: Jeden transmituje dźwignię, a drugi, opcjonalny, przekazuje chronometraż. Typy pasów używanych przy transmisji dźwigni są jedynie pasek płaski lub pasek klinowy. Te pasy są znalezione w alternatorze lub w pompie wodnej. Pasek rozrządu jest instalowany pomiędzy wałem korbowym i wałem napędowym, i musi być złożony niezwykle skrupulatnie.

Czym jest pas napędowy?

Pas napędowy składa się z trzech części: Wał napędowy produkuje siłę, która jest przekazywana do dźwigni. Sam pas jest wykonany z pętli, która z kolei jest wykonana z kombinacji GFK i gumy. Pas napędowy ostatecznie jest kolejnym wałem, który jest połączony z większą częścią.

Gdzie są pasy ulokowane w pojeździe?

Cała moc pojazdu pochodzi z silnika. Silnik napędza alternator z pomocą krążka linowego, który z kolei zaopatruje cały pojazd w elektryczność. W zależności od projektu motoru, inny pas może napędzać pompę wodną. Pompa serwo jest inną częścią, która może być napędzana przez pas. Podobnie, wspomaganie hamulców, które jest zasilane przez napędzaną przez pas pompę próżniową. Dokładny kąt rotacji krążka linowego jest nieważny dla tych wszystkich jednostek pomocniczych. Pas napędowy na którymkolwiek z tych agregatów jest do zasady łatwo dostępny i łatwy do wymiany. Wadliwy pas napędowy manifestuje się poprzez głośny pisk.

Wady pasa napędowego

Jeśli wady są ignorowane wystarczająco długo, pas może się zepsuć i nie napędzać połączonego agregata. W wypadku alternatora, na początku nic się nie zauważa poza światłami sygnalizatora. Po kilku kilometrach jednak twój samochód zatrzyma się, jako że bateria nie jest naładowana. Jeśli pompa serwo jest uszkodzona, zwrotnica i hamulce stają się nagle trudne do operowania. Jeśli pompa wodna zatrzyma się, prowadzi to do szybkiego przegrzania silnika i w najgorszym przypadku do nienaprawialnego uszkodzenia silnika.

Słabe punkty pasa napędowego. Pas rozrządu

Pas rozrządu napędza wał rozrządczy Pozycja pomiędzy tłokami, które są połączone z wałem korbowym i zaworami, które są kontrolowane przez wał napędowy, musi być zawsze dokładna. Silnik z źle ustawionym prześwitem albo nie działa wcale albo sam się psuje po kilku rewolucjach. To dzieje się, kiedy wznoszący się tłok uderza o otwarty zawór. Zawór zagina się i tłok jest dziurkowany. W większości przypadków, nie warto płacić za naprawę. Jest to szczególnie fatalne, gdy pas rozrządu przerywa się podczas jazdy. To także prowadzi w większości przypadków do natychmiastowego, wewnętrznego zepsucia silnika.
Nie tak, jak żebrowany pasek klinowy, nie możesz zauważyć, kiedy pasek rozrządu potrzebuje wymiany. Dlatego, jedynym sposobem, żeby zapobiec uszkodzeniu silnika jest wymiana pasa rozrządu na czas. Interwały wymiany są dyktowane przez przebieg i/ lub wypisanej żywotności pasa rozrządu. Jeśli kupujesz używany samochód bez przeglądu na przykład, i jeśli jesteś niepewien daty wymiany pasa rozrządu, poleca się jego wymianę dla ostrożności. Idealnie, możesz przejść większy przegląd, w którym także wymieniasz olej i wszystkie filtry oraz świece zapłonowe. Przy wymianie pasa rozrządu powinieneś także zawsze wymieniać wszystkie powiązane części, jak uszczelki, koło pasowe luźne i możliwie pompę wodną.

Wszystkie pasy od autoczesciexpert.pl

Znajdziesz w naszym sklepie online wszystkie pasy, które są instalowane w twoim samochodzie. Nasze produkty przekonują doskonałą jakością i niedrogą ceną. Katalog zawiera wszystkie pasy rozrządu, które są dostępne w naszym sklepie. Na autoczesciexpert.pl znajdziesz żebrowany pasek klinowy, którego potrzebuje twój samochód w najniższej cenie.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: