0

0.00 PLN

#

Części samochodowe Klimatyzacja do wszystkich marek samochodowych

Wybierz swój samochód

Katalog części zamiennych do Klimatyzacja w najwyższej jakości

Najlepsze części do "Klimatyzacja" od markowych producentów

  • HELLA

Klimatyzacja - Informacje dotyczące funkcji, naprawy i wymiany

Słysząc słowo „klimatyzacja” myśli się zazwyczaj jedynie o przyjemnym chłodzeniu w samochodzie. System klimatyzacji robi jednak więcej: Utrzymuje powietrze wewnątrz samochodu suchym. Pracująca klimatyzacja jest dlatego użyteczna także zimą, ponieważ utrzymuje okna niezamarznięte wewnątrz. Dla samochodu, który jest używany podczas wszystkich pór roku, użytecznym jest instalacja ogrzewania jako dodatek do wewnętrznego chłodzenia.

Przyjemna jazda z nietkniętą klimatyzacją

System klimatyzacji jest raczej skomplikowaną technologią. Jednostka rdzeniowa chłodzenia jest kompresorem. Kompresor jest napędzany paskiem i jego funkcją jest kompresowanie gazu chłodzącego do momentu, w którym staje się cieczą. Ciekłe chłodziwo później przechodzi przez gumowego węża do odparowalnika. Tam, chłodziwo nagle rozszerza się z powrotem, tworząc upragnione zimno. Zimno jest potem przekazywane do wnętrza samochodu za pomocą wiatraka. W międzyczasie, ochłodzone powietrze przechodzi przez filtr powietrza i suszarkę, która filtruje wilgoć. Kiedy samochód jest zaparkowany, proces się zatrzymuje. Dlatego, jest perfekcyjnie normalnym znajdowanie cięknących kropel wody pod pojazdem podczas gorących dni.
Wadę wewnętrznego chłodzenia jest to, że kompresor klimatyzacji zużywa mnóstwo mocy z silnika. Jest to powodem, dla którego pojazdy z wewnętrznym chłodzeniem konsumują więcej paliwa niż pojazdy bez tego systemu.

Wady klimatyzacji

System klimatyzacji musi być regularnie sprawdzany przez specjalistę. Wada klimatyzacji manifestuje się głównie przez nieobecność efektu chłodzenia. Powodem dla tego jest zazwyczaj chłodziwo wyparowujące zbyt szybko. W tym wypadku pomaga jedynie zakup nowego systemu chłodzenia. Stopniowa utrata płynu chłodzącego jest naturalna i nieunikniona. Mimo to, powinieneś zawsze sprawdzać system chłodzenia pod względem wycieków przez ponownych napełnieniem. Obie operacje mogą być wykonane jedynie przez specjalistę. Powodem nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu jest często zapchany filtr. Pomaga wymiana i oczyszczenie systemu chłodzenia. Wadliwy kompresor klimatyzacji może powodować wewnętrzną abrazję. Dlatego, jest zawsze bardzo ważnym, żeby dokładnie spłukiwać wszystkie węże systemu chłodzącego przy wymianie jakichś części klimatyzatora. Drzazgi ze starego kompresora powietrza mogą uszkodzić nowy bardzo szybko.
Wymiana części systemu chłodzenia jest względnie łatwa. Dla ochrony środowiska i bezpieczeństwa powinieneś opróżnić cały system chłodzenia z pozostałego chłodziwa. Jest to szczególnie ważne dla pojazdów wykonanych przed 2011 r. Przez krótki okres czasu, samochodu używały chłodziwa zwanego R134a, który w kontakcie z tlenem tworzy bardzo agresywny kwas. Pojazdy zbudowane po 2011 r. mogą także mieć to chłodziwo, jako że mogło być dodane przez poprzedniego właściciela, gdyż posiada świetną wydajność chłodzenia przy konsumowaniu mniejszej ilości paliwa niż konwencjonalne chłodziwa. Dlatego, powinieneś zawsze udać się do specjalisty przy opróżnianiu i spłukiwaniu systemu chłodzenia przed przystąpieniem do wymiany części. Pas napędowy jest dla kontrastu łatwy do naprawy. Natrętny pisk wskazuje, że pas jest wadliwy i może być wymieniony w kilku prostych krokach.

Wszystko dla twojego systemu chłodzenia na autoczesciexpert.pl

Znajdziesz wszystkie części potrzebne do naprawy wewnętrznego systemu chłodzenia w naszym sklepie. Szczególnie wybór drogich części jest bardzo duży: poza oryginalnymi produktami producenta, oferujemy także znacząco tańsze alternatywy, które są równie wydajne, jak części oryginalne. Polegamy na niezawodnych partnerach, którzy przekonali nas personalnie jakością swoich produktów i lojalnością. Poza wysokiej jakości kompresorami oferujemy także suszarki, filtry, pasy, jak również każdą inną część, która jest częścią chłodzenia w pojeździe. Nasza ranga produktów jest także idealna dla starszych modeli, dla których naprawa oryginalnej części nie byłaby ekonomiczne wydajna. Z naszymi ofertami dla klimatyzacji żaden kierowca nie powinien tęsknić za komfortem odświeżającego systemu chłodzenia w swoim pojeździe.

NAJLEPSZE produkty w kategorii: